תעצרו את הכדור, השמנה רוצה לרדת!

כמה פעמים במשך חיי כשמנה, רציתי לצרוח במלוא הגרון "תעצרו את הכדור, אני רוצה לרדת!?" או כמה פעמים רציתי לצעוק לעולם "עזבו אותי בשקט ותנו לי לאכול?". המון, כל יום.

אבל, עולם כמנהגו נוהג, הכדור לא עצר ואני לא ירדתי, ואף אחד לא עזב אותי בשקט. חוץ מהלקאה עצמית יום יומית, גם הסביבה שלי לא ויתרה לי. "איזו שמנה את", "דובה", "פיל", "יוהו, תראו איזו שמנה זאת"…להמשיך? – בשביל מה, התמונה ברורה.

הציפייה לדיאטה המהירה המיוחלת המשיכה לקנן בי, אך הקושי להמשיך לחיות עם העולם הזה, היה לפעמים בלתי נסבל. לא היה לי את הכוח להתמודד עם עצמי ובטח לא עם השאר. ממש העדפתי שהעולם שנייה יעצור בתחנה הבאה, אני ארד והוא ימשיך במסלולו או סיבובו, רק בלעדי.stop_the_ball

למה אני צריכה לסבול כל יום את המבטים מלאי הבוז והלגלוג? את האצבע המורה על השמנה המתקרבת? לא מספיק שאני חיה עם עצמי?

לצאת עבורי מחוץ לבית, הייתה הכנה נפשית לא פשוטה, מעין טקס, אל תתייחסי אליהם – הייתי מרגיעה את עצמי – שיגידו מה שהם רוצים, הם הרי לא מבינים את הקושי שלך ואת מה שאת סוחבת איתך כל יום, חוץ מהגלגלים המיותרים שנדבקים לך בצורה מסורה לחלקי גופך. קחי את זה בקלות…איזה קלות? איזה? כל ציוץ של ציפור היה על חשבוני, כך הייתי בטוחה. עכשיו את באוטובוס ומישהו, נחמד דווקא, פינה לך מקום, בואי שבי – אמר לי –  לא טוב לאשה בהיריון לעמוד..אחותך בהיריון – כמעט ועניתי לו, והתיישבתי בכל זאת – מגיע לך, תעמוד אתה עכשיו.

לא נעים בכלל להיות שמנה בעולם שרובו רזה. עולם שמתייג אנשים לפי מראה, מבלי לנסות להכיר את האדם עצמו ולא את מה שיושב עליו. גם לי יש שאיפות, אתם יודעים? אני גם יודעת לאהוב, לשמוח, לצחוק, לעזור ולתרום. יש לי מה להגיד, אך אני ממלאה פי מים, כי מי ירצה לשמוע את השמנה? תעשי קודם דיאטה ועדיף דיאטה מהירה, אז לא נתעלם ממך, זו התחושה שאיתה הלכתי רוב חיי, ידעתי בלבי שכאשר ארזה גברים פתאום יסתכלו עליי וירצו בחברתי (ולא טעיתי, כמובן), אנשים יסתכלו לי בעיניים, ולא אראה מבטי רחמים או לגלוג (ושוב צדקתי), ואני שכל חיי הלכתי שפופה אוכל לצעוד בגאווה זקופת גו ולחייך, כי הצלחתי.

"תעצרו את הכדור אני רוצה לרדת" זרקו אותי על כוכב אחר, ריק, אבל, שיהיה שם אוכל ואפשרות לבחור איזה תפריט דיאטה לדיאטה מהירה וכשאחזור לכדור שלכם, כבר אהיה רזה.
שתפו

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
נְגִישׁוּת
תפריט נגישות באתר תפריט נגישות באתר