שמנה זו לא מילה גסה!!!

חשבתם פעם? – הרהרתם במוחכם מי הוא אשר פסק/קבע/החליט שרזים יותר שווים משמנים? ששמנים הם הם אילו שמוקצים? שרזה זה יותר יפה? מי קבע בעצם? – כנראה אילו שעושים עלינו קופה שמנה מאד, תעשיית עולם הרזון…לא, סתם אני צוחקת, רק משתעשעת עם המחשבה מי המוגבל שהגיע למסקנה כזו?

איך הגיעו למסקנה גורפת ששמנים הם השונים בחברה? – יכול להיות שאתם יודעים את התשובה ואני יוצאת פה אהבלה רצינית, אבל, חשבתי על זה ולא נראה לי שמישהו בכלל יודע, למה? כי ככה זה מאז ומעולם, כמעט בעצם, בעבר נשים שמנות סימלו כוח, עוצמה ומעמד, יש מקומות שעד היום זה עדיין כך, אך בעולם שלנו, המערבי והכאילו מפותח, נשים שמנות כמו גם גברים שמנים נחשבים כחריגים בחברה, על מנת להיות שייכים כמו כולם, שווים בין שווים עליהם לעשות פעולה אחת בלבד, לרזות, למה? כדי להיות מקובלים ואהובים, כאילו שבלי זה אנחנו, פשוטו כמשמעו, מצורעים.

לא פלא שתעשיית הרזון והדיאטות פורחת, מי לא רוצה להיות מקובל ואהוב?

ואני שואלת, יכול להיות שהעולם התבלבל? ובעצם הרזים הם אילו ששונים? מישהו ספר בכלל כמה שמנים ורזים יש בעולם? אתם בטוחים שיש יותר רזים? אולי השמנים הם בכלל מעצמה ומכיוון שהם גם ככה חסרי ביטחון והערכה עצמית (לא כולם, כמובן) הכי נוח להוריד להם את הראש ולתת להם לחיות בהרגשה שהם החוליה הבעייתית בעולם "מושלם" כל כך.

רגע, תנו לי לבחון את מה שכתבתי….כן, זה הזוי עד בדיוני, אבל, תודו שזו נקודה למחשבה. הייתי מאד רוצה לפגוש את מי שהכתיר את ההשמנה כתופעה חריגה.

חברים, שמנה זו לא מילה גסה, אל תטעו, בואו ניקח את המילה הזו נפרק אותה ונהפוך אותה לראשי תיבות:

דיאטה שמנה זו לא מילה גסה

ש– שלמה. מ– מקסימה. נ – נהדרת. ה – הגונה
ש– שלם. מ– מקסים. נ – נהדר. ה – הגון

עכשיו, אם תשננו את זה כל יום, פתאום המילה שמנה לא תיראה כזו מפחידה או מעליבה, נכון?

שיחה שיכולה להתנהל:
הוא: " יא שמנה אחת"
אני: "תודה על המחמאה"
הוא: "מממה?"
אני: "הרגע אמרת לי שאני שלמה, מקסימה, נהדרת והגונה, תודה"

כן, חשבתי על זה לבד, לא ראיתי ו/או שמעתי בשום מקום על רעיון שכזה, תחשבו אולי שנפלתי על הראש, אבל, מי כמוני מכירה את התחושה רק למשמע המילה, שמנה, יכול להיות רק יכול להיות שאם הייתי עושה זאת אז, היה לי קל יותר להתמודד בכל פעם שצעקו לי ברחוב "איזו שמנה". מי יודע?

לכן, מנסה, לראשונה, לתת למילה הזו קונוטציה אחרת, קלילה וחביבה יותר, אין צורך להשתולל עד שתגיע הדיאטה המיוחלת, אין צורך להיעלב בכל פעם, חשוב יותר, לתרגל זאת בכל פעם ולהזכיר לעצמכם שאתם שלמים, מקסימים, נהדרים והגונים ואף אחד לא יגיד לכם אחרת, לילדים זה יכול לעזור בעיקר בעתיד.
יכול להיות ניסוי מעניין, לא? ממש סטארט-אפ שכזה (:

אבל, בלי שום קשר, שמנה זו לא מילה גסה, זו בסה"כ עוד מילה, שהפכה במשך שנים רבות למילה מפחידה עד גסה, מדוע רזה לא נעלב? כי בשבילו זו מחמאה, כביכול, אז קחו זאת כמחמאה ואל תתביישו באיך שאתם נראים ובמי שאתם, פשוט תזכרו ששמנה זו לא מילה גסה זו רק עוד מילה שמתחילה בש'.

מבטיחה לכם להיות הנסיינית הראשונה ובמחמאה הראשונה לעדכן, אם תחליטו לנסות אשמח אם תשתפו אותי ואת הקוראים. רק טוב יצא מזה.

שתפו

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
נְגִישׁוּת
תפריט נגישות באתר תפריט נגישות באתר