הרזיה – קבלי מחמאה ותשתקי

"תקשיבי להם, אל תהיי כזו ספקנית, אם אומרים לך שרזית, אז רזית, פשוט קבלי את המחמאה, תגידי יפה תודה ותשתקי, אם אומרים לך זאת לא אחד ולא שניים, כנראה שיש דברים בגו, לא?" נשמע לכם מוכר? זהו פחות או יותר השיח ביני לבין עצמי, כאשר אני שומעת לאחרונה, "יוהו, איך רזית", "את עושה דיאטות?", "את נראית יופי", כיוון שאני לא ממש קלה עם עצמי, אני נשמעת מיד כמתגוננת "מה פתאום, לא מרגישה ככה, יש לי איזו תפיחה קטנה בבטן, תודה, אבל, נראה לי שאתם טועים…"

בתקופה האחרונה, למדתי לקבל מחמאות ולשתוק, כלומר, אם מחמיאים לך, אל תרגישי צורך, ממבוכה, להתנגד לה או לבטל אותה, אם זה מה שהם רואים, אז כנראה שאת לא ממש רואה את עצמך.

השאלה הראשונה שנשאלת, האם אני עושה דיאטות? אז, זהו שלא, פשוט הורדתי בכמויות והתוצאות נראות בשטח, אז למה אני כל כך קשה עם עצמי? לא מסוגלת לקבל מחמאה וליהנות ממנה עד תום?דיאטה-להרגיש-יפה

הביקורת שלי כלפי עצמי גבוהה במיוחד, מול המראה אני רואה משהו אחר, מלא יותר, תפוח כזה, למרות שהמכנסיים ההם שהיו צמודים, כבר לא ממש צמודים, הבטן לא ממש בולטת, מה עוד אני רוצה מעצמי?

אני מניחה, שמחוויות העבר הקשה שלי, כאדם כבד משקל, כל גרם קטן שמתווסף, מחזיר אותי אחורה, גם אם עברו יותר מ- 10 שנים, החשש לחזור ולהיות במקום ההוא, המדכא, המתסכל, העסוק כל הזמן בחיפוש אחר דיאטות וירידה במשקל, מפחיד אותי כל כך, שאני מאד מחמירה עם עצמי, ולמרות המחמאות הזורמות, קשה לי לקבל שאני כבר ממש לא שם.

לפני שבוע לערך, חברה החליטה שהיא מעבירה לי מכנסיים שעליה כבר לא עולים, כיוון שהייתה בהיריון ועדיין לא הגיעה למשקלה הקודם, בתחילה לא הסכמתי למדוד, משום שרק ממבט אחד החלטתי שאין סיכוי שהם יעלו עליי,
תמדדי" – היא לחצה – "מה אכפת לך? לי נראה שהם יהיו עלייך בול", הסכמתי, מה כבר יכול להיות? מקסימום, יישארו אצלה עד שתגיע למשקלה הרצוי.

חייבת להודות, שההפתעה הייתה יותר ממה שציפיתי, כל מכנס שמדדתי, עלה עליי וישב בול, אפילו עשה לי גוף מחוטב משהו, "את רואה?" – אמרה לי – "את לא מעריכה את הגוף שלך כמו שצריך, את ממש רזה"…
טוב, אל תגזימי, רזה אני ממש לא, אבל, מופתעת ושמחה, זה כן, מאד אפילו.

אז, מה אני לא רואה שאחרים רואים? איפה אני מפספסת את עצמי? אולי צריכה להחליף מראה? אבל, בינינו, זו רק התחושה וההיכרות שלנו עם גופנו ולא משנה מה יגידו, אני יודעת הכי טוב האם העליתי במשקל או לא.

אבל, החלטתי שמעכשיו, אקבל מחמאה ואשתוק.שתפו

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
נְגִישׁוּת
תפריט נגישות באתר תפריט נגישות באתר