דיאטות – לא טוב היות האדם לבדו

כשמנסים לרדת במשקל ומחליפים בכל פעם תפריט דיאטה, לא היה עדיף שמישהו מוסמך יותר ממני יתמוך בי כדי שלא ארגיש ממש לבד?
כל אחד מאיתנו אשר חווה ועדיין חווה את התהליך  של ירידה במשקל, את ההצמדות לתפריט דיאטה משעמם ותפל, מבין את הקושי בהתמודדות היומיומית הזו, ומבין עוד יותר שלא טוב היות האדם לבדו.

יש אנשים שלא צריכים אף אחד על מנת לעמוד ביעדים ולהשיג את המטרה, הם מספיק חזקים ונחושים בכדי להתמודד עם קשיים לבדם, ועל כך אני מצדיעה להם, יש כאלו שלוקח להם המון זמן בכדי לנצח את הלבד ולהשיג לבסוף את המטרה הנחשקת, כמוני.friends

אך, לי לקח שנים רבות עד אשר הצלחתי להגשים את החלום ולרדת במשקל, התמודדתי לבד, כיוונתי למטרה, ולבסוף ניצחתי. אז ודאי תגידו "יותר טוב מאוחר מאשר בכלל לא, נכון?" – אמת, אני מסכימה, אך, אני לא מפסיקה לתהות מה היה קורה אם הייתי מצליחה בכך לפני 20 או אפילו 30 שנה? איפה הייתי היום?

כמה סוגים של תפריט דיאטה החלפתי בימי עודף המשקל שלי? ללא עזרה וייעוץ באופן עקבי, התחלתי והפסקתי, התחלתי ושוב התייאשתי וחוזר חלילה.

בתקופה ההיא של לפני 20, 30 שנה לא היה אינטרנט שבו אפשר היה להיעזר, להיתמך, לשאוב כוחות, היה לנו ערוץ אחד ששידר בצורה מוגבלת, היו מגזינים שהביאו פה ושם סיפור שאפשר היה להזדהות איתו, אך לא היה את השפע של היום.

מה שכן היה ונשאר עד היום ואף התחזק, אלו הן קבוצות התמיכה, היום יש קבוצות תמיכה לכל נושא בכל קטגוריה, אך מן הסתם אתמקד בחשיבות של הקבוצה למי שחייב הרזיה מהירה.

אם תשאלו אותי, אז למה לא הלכת? – טוב, זה ברור, לא? התביישתי, הנה אני מודה, פשוט התביישתי, נכון, היו שם אנשים במצבי, אך, אני לא הייתי מסוגלת להיראות בפומבי ועוד שידעו כמה אני שוקלת, רציתי, באמת שרציתי. אני זוכרת כמה פעמים רצה לי המחשבה "תלכי, את לא תהיי שונה, כולם שם בדיוק כמוך, רוצים לרזות".

אך לא העזתי, הבושה הייתה חזקה ממני, למרות שידעתי שכולם שם ידברו בשפה שלי, חששתי שעדיין אהיה זו שכולם יסתכלו עליה, כי אני הכי שמנה בחדר.

ובכך גרמתי לעצמי להמשיך ולהתמודד לבד. היום, בדיעבד, לאחר שקראתי ושמעתי על קבוצות שכאלו, אני יודעת שטעיתי.

קבוצת תמיכה כשמה כן היא, תומכת, מעודדת, מחבקת כקבוצה, ועוזרת לנו להגיע למטרה שלשמה התכנסנו, להם יהיה תפריט דיאטה מגוון יותר, מעניין ואפילו מזמין שאיתו אפשר יהיה לרזות, חוץ מזה, והחשוב מכל הוא, שלא מרגישים לבד, יש מי שמבין אתכם ועוטף אתכם ולא מסתכל עליכם בעין עקומה ומלגלגת, ולא רק  המדריכים עצמם, אלא, החשובים יותר, חברי הקבוצה עצמם שבין כולם מחבר דבר אחד, לרזות, וביחד זה יותר מדרבן, יותר ממריץ, מחזק ושומר עליכם שלא תעלו במשקל, כי יש מי רוצה בטובתכם.

אז, מי אשר מתאים לו יותר ביחד מאשר סולו, ממליצה בחום להצטרף לאחת מן הקבוצות האלו, זה רק יעשה טוב והקושי לא יהיה כל כך נורא.
שתפו

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
נְגִישׁוּת
תפריט נגישות באתר תפריט נגישות באתר