הלאה דיאטות, נוסעים לירושליםיום שבת בבוקר יום יפה, "אולי ניסע לירושלים אחרי הקפה?" – שאלה אחת ממכרותי. "וואלה, רעיון, קצת לצאת מתל אביב, לנשום ריח הרים צלול כיין" – התלהבתי. העמסנו עצמנו ויצאנו לדרך.

שנים רבות לא הייתי בעיר המוקפת חומות, חייבת להודות שלא ממש מתחברת לעיר הזו, אבל, בשביל הספורט ושינוי האווירה, החלטתי לחזור אליה ולתת לה צ'אנס נוסף.

למה הלאה דיאטות? – איך אפשר לבקר בירושלים ולא לטעום ממבחר מעדניה בשווקים הצבעוניים והריחניים שלה? לחזור בלי בקלאווה, זה ממש לא יפה.

כבר כשהגענו לירושלים, עלו בי זכרונות רחוקים מטיול אחד עם המשפחה לעיר, כנערה שמנה שאכלה בעיניה בהתלהבות כל דוכן של אוכל שעברתי לידו, ובכל עצירה ליד אחד שכזה, מהדהד עוד באוזניי קולה של אמי
"בואי, זה לא בשבילך", "אל תעצרי כאן, את יכולה לוותר, זה רק משמין", אז, בשביל מה באנו, אמא, אם לא לטעום? – שאלתי אותה בראשי.

הצבעים והניחוחות בלבלו אותי כבר אז, היה קשה לי להלך בין הדוכנים הריחניים והמזמינים, מבלי לעצור רגע ולקחת מכל דבר, רק לטעום, לא יותר, "תמשיכי הלאה, אל תשכחי שאת בתהליך של דיאטות" – המשיכה אמי להשגיח עליי. חייבת להודות שחזרתי די מתוסכלת, אמנם עצרנו באיזו מסעדה מקומית, אך, לצערי, הייתי צריכה להסתפק רק בסלט, והריחות נשארו לי עדיין בזכרון.

היום, שנים רבות אחרי, וכ- 30 ק"ג מאחורי, הגעתי לירושלים וידעתי שאני לא חוזרת בלי בקלאווה וכנאפה, אם להודות על האמת, העליתי 2 ק"ג וזה יושב לי על המצפון, אולי אתחיל שוב בדיאטות? אני תוהה ביני לבין עצמי, למרות שאני מעט כועסת על עצמי בשל כך, אני מודה בגאווה שאלו רק 2 ק"ג ולא 30, ובתוך שבוע אוכל לחזור לעצמי.

וכך, מטיילת בסמטאות הרובע המוסלמי, חוזרים אליי הזכרונות מאז, רק שהפעם אני כבר אשה, לא שמנה, שיכולה להרשות לעצמה לקחת איזו בקלאווה שקרצה לי מהדוכן ועוד כנאפה שהתחננה להגיע אל בטני, נהניתי מהמראות, מההאוירה המיוחדת, האנשים הצבעוניים והקולות, אך, בעיקר מהריחות ששיגעו את המיצים בקיבתי, התפתיתי? – לא ממש, הסתפקתי במועט ביודעי שאחרי שאחזור הביתה, לא אראה עוד בקלאווה זמן ממושך.

מדי פעם, אפשר לפנק את עצמנו במשהו טוב, אפילו משמין, כמובן, במינונים, כי מגיע לנו, אבל, לדעת שזה לא הופך את העניין למשהו שבשיגרה, אלא חד פעמי, כי אחרי הכל, אנו בתהליך של ירידה במשקל, ורוצים לשמור על הגזרה, אז, תאכלו בכייף, אבל, אל תשתוללו.

שתפו

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
נְגִישׁוּת
תפריט נגישות באתר תפריט נגישות באתר