דיאטות: 10 צעדים ראשונים להתחיל בדיאטה – חלק שניכדי שנוכל להתחיל בתהליך של דיאטות, אנו צריכים להתרגל לחשוב אחרת, כי הכל מתחיל בראש.

  1. שנו הרגלי אכילה: אל תאכלו מול הטלויזיה, המחשב, תוך כדי שיחה בטלפון, קריאה או בכל פעילות אחרת. כאשר זה קורה, תשומת הלב מופנית לפעילות ולא לאוכל, ומבלי לשים לב, אופס, אכלתם יותר ממה שאתם צריכים, או אפילו גרוע מזה, אכלתם משהו שלא הייתם צריכים לאכול, אבוי.
  2. אל תתנו לשום מצב רוח לגרום לכם להפסיק את הדיאטות. כמו שכבר הזכרתי, אנו נוטים לרומם את מצב רוחנו באכילה, ולרוב באכילה מרובה של אוכל שאסור לנו. אם זה מה שהתרגלתם לעשות, שנו חשיבה, והזכרו מיד מדוע אתם בדיאטה, האם לא כדי לשפר את מצב רוחכם? האם לא כדי שתוכלו לאהוב את עצמכם יותר? להחזיר לכם את הביטחון? כמה טוב יהיה לנו לאחר השגת המטרה? אני יכולה להגיד לכם, יהיה מעולה, אתם לא תפסיקו לחייך ולהתגאות בהישגכם. אז, כאשר אתם במצב רוח ירוד, חשבו מחשבות חיוביות בלבד, והסירו כל מחשבה שלילית מיותרת והמשיכו הלאה. נפלתם? נכשלתם? חטאתם? אל תלקו עצמכם על כך, לא נורא. המשיכו מחר ללא רגשי אשם. מעידה אחת לא תגרום לכם לוותר לעצמכם, נכון?
  3. כמו בסעיף 7, אל תתנו לסביבה שלכם לקלקל לכם, תמיד יהיו "נשמות טובות" שיטרחו ויזכירו לכם שאתם צריכים דיאטה, שעליתם במשקל, שכמה חבל שאתם שמנים כי יש לך פנים יפות ועוד משפטים "תומכים", או שתחליטו שאתם לא נותנים לזה להיכנס לכם ללב או שפשוט תחליפו חברים, זו גם אפשרות, מי שלא מבין עד כמה משפטים כאלו יכולים להשפיע עליכם לרעה, כנראה שלא ממש חבר שלכם.
  4. בשום פנים ואופן, אל תעשו דיאטות של "אכול כמה שפחות" או "אל תאכל או צום תצום", קודם כל, לא לאכול כלל, זה המתכון הבטוח בלשבור את הדיאטה מיד ולעלות במשקל. אני לא מאמינה בהרזיה מהירה מהסוג הזה, לא ניסיתי? בודאי שכן, החזקתי לכל היותר יומיים כאלו, נשברתי, רעבתי, סבלתי וחזרתי לאכול בגדול. "לא אכלתי כל היום, אז זה בסדר אם אתנפל עכשיו על המקרר" ממש לא! נצא מתוך הנחה, שיום אחד לא אכלתם כלום, זו לא סיבה לפשוט על המקרר ותכולתו, חשבו אחרת, לא אכלתם כל היום, אוכל להכין לי ארוחה בריאה ומשביעה. ואל תתפתו "לפרגן לעצמכם" כי לא אכלתם כל היום או מפחיד מזה, כל השבוע.
  5. אתם לא ספורטאים? שנו הרגלי חשיבה והתנהגות, עסקו בספורט שהכי מדבר אליכם, מי שאוהב ללכת יהיה לו קל ללכת בידיעה שזה יעזור לו מאד להוריד במשקל, כל אחד והפעילות הגופנית המועדפת עליו, מה שברור וידוע הוא, שפעילות גופנית עוזרת עד מאד להשגת תוצאות מדהימות, לכן, גם אם אתם לא נמנים על הספורטאים שבנינו, חשבו אחרת, ושכנעו את עצמכם שספורט ישפר את מצבכם גם הגופני/בריאותי והחשוב ביותר, את מצב משקלכם. מבטיחה לכם, יש תוצאות.

והכי חשוב, שתו מים והרבה, כמה שיותר. זה מרכיב חשוב ביותר בתהליך של דיאטות ועוזר מאד להצלחתכם.

אל תתייאשו, אל תוותרו, אל תיסוגו ואל תיכנעו ולא משנה הסיבה אשר תהא. ההצלחה היא החשובה והמובילה אתכם כרגע. אם תתמידו, תהיו עקביים וסבלניים, מבטיחה לכם שאתם לא תצטערו, ולו לרגע אחד קטן שעברתם את כל המסע הלא קל הזה. מי כמוני יודעת?

בהצלחה!

שתפו

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
נְגִישׁוּת
תפריט נגישות באתר תפריט נגישות באתר