דיאטות – 10 צעדים ראשונים להתחיל בדיאטה – חלק ראשוןכדי שנוכל להתחיל בתהליך של דיאטות, אנו צריכים להתרגל לחשוב אחרת, כי הכל מתחיל בראש.

אני באמת לא חושבת שמי מאיתנו שרוצה להתחיל בדיאטה צריך פסיכולוג צמוד. כל פסיכולוג שכזה יגיד לנו את מה שאנו כבר יודעים, שהכל מתחיל מהראש, בדרך החשיבה שלנו שצריכה ואף חייבת להשתנות.

הפסיכולוגים הכי טובים לנו הם אנו עצמנו, מי מכיר אותנו יותר טוב מעצמנו? מי יודע הכי טוב מה מתאים לנו? מי כמונו יודע כמה דיאטות התחלנו והפסקנו? ומי יודע למה ויתרנו אם לא אנחנו בעצמנו? גם אם לא נגיד זאת בקול רם, כל אחד בתוכו יודע מדוע נכשל פעם אחר פעם.

לאחד אין כוח רצון, לאחר אין מספיק מוטיבציה, לא משמעת עצמית ואי יכולת לעמוד בפיתויים, דיכאון שבו האוכל מביא לאחר נחמה, לחץ, עצבים, חוסר מנוחה, מתח, חרדה, תחושת בדידות וחסך באהבה, כישלונות, אכזבות, חוסר בסבלנות, צפייה לתוצאות מידיות, מועקה.

אוכל-החבר-הטוב-דיאטות-לא

ואלו חלק גדול מהסימפטומים אשר גורמים לנו לחפש משהו שינחם אותנו, משהו שאנו אוהבים ושיגרום לנו להרגיש יותר טוב באותו הרגע, ולמי שאוהב לאכול, אין מקור נחמה אחר מאשר האוכל.

ולא סתם אוכל, ארוחת ערב או צהריים לא תעשה את העבודה בלהרגיע לנו את הנשמה, המאכלים האסורים בדרך כלל במתכוני דיאטה, הם אלו אשר יתנו לנו מרגוע.

מספיקה המחשבה על הידיעה שעכשיו אני עומדת לאכול עוגת גבינה רב שכבתית ומעל שכבת קצפת מזמינה, בשביל לגרום לנו לחייך שוב ולהניח את כל עניין המצב רוח בצד, חפיסת שוקולד אף תגרום לי להתחיל לרקוד טנגו, לבד, רק אני עם השוקולד שלי, ממש התרוממות רוח או אפילו יותר מזה, כמעט אורגזמה.

תוך כדי אכילה אנו לא חושבים על מה שיקרה לנו לאחר תום "חגיגת סעודת שיפור מצבנו הנפשי". ירידה במשקל אפילו לא חולפת בראשנו בעודנו מתענגים על שלל המאכלים המעוררים כל כך.

ואז נגמרת לה החגיגה, כי באמת כבר אין מקום, אבל, עכשיו יש המון מקום לרגשות אשם.

"מה עשיתי?" – "למה עשיתי את זה לעצמי?" – "איך יכולתי לאכול כל כך הרבה?" – "אני לא שווה כלום" – "אני כישלון אחד גדול" – "בחיים לא אצליח לרזות" – "למה זה היה טוב?" –"האם באמת זה היה שווה?" –"איך אצליח לרדת במשקל?" ועוד כהנא וכהנא.

הכל מתחיל ונגמר בראש, כבר אמרתי? – אין יותר נכון מזה. זו רק אני ומחשבתי אשר מלווה אותי בכל התהליך.

על מנת להצליח בדיאטות חייבים לשנות את קו המחשבה שהוביל אותנו עד כה. הווה אומר, להתחיל לחשוב אחרת ולשכנע את עצמנו כל יום שזה אפשרי ויותר מזה, אני אף אוכיח לעצמי ולעולם שאצליח.

אין אני מתיימרת להיות פסיכולוגית, אלא אני מביאה כאן את הצעדים שהובילו אותי להצלחה, פסיכולוגיה של החיים, ואת זה יש לכולנו.

  1. החלטתם שאתם מתחילים בדיאטה? בחרו תפריט שלדעתכם לא יהיה קשה עבורכם, לא משהו שבו כמעט ולא אוכלים, תפריט שיכיל מזונות שאותם אתם אוהבים, גם לא ממליצה על תפריטים שמאלצים אתכם לצאת ולקנות מצרכים מיוחדים. תפריט שהכי התחברתם אליו, ויש כאלו בשפע. ודאו שיש לכם את כל המצרכים, כדי שתוכלו להתחיל את הדיאטה ברצף.
  2. התחילו עכשיו ולא ביום ראשון, כמו שרובנו משכנעים עצמנו שזה הזמן הכי טוב. מניסיוני, יום ראשון היה יום של התחלת הדיאטה, אז אם לדוגמא, כאשר החלטתי להתחיל בדיאטה והיום היה יום שני, עד יום ראשון ערכתי סעודות שחיתות באמתלה שאני נפרדת מהאוכל האהוב עליי, וכך העליתי עוד כמה ק"ג שהתווספו לשאר שכבר היו, מה שאומר, שהיה עליי לרדת יותר.
  3. המלצה שלי: אל תרוצו ותספרו לכל העולם שהתחלתם בדיאטה. למה? – יבדקו אתכם בזכוכית מגדלת, יצפו מכם לתוצאות, יבקרו אתכם – "את בדיאטה? לא רואים". שמרו את זה לעצמכם, לפחות בשלבים הראשונים, בהם עדיין לא רואים שהורדתם. ברגע שתתחילו להשיל ממשקלכם, המחמאות יזרמו מכל הכיוונים.
  4. שנו קו חשיבה: אמרו לעצמכם בכל יום "אני אצליח", "אני לא מוותרת, למרות שאני מתה עכשיו למשהו מתוק", " לא קשה לי", "אין דבר יותר חשוב מזה עכשיו", "אני מסוגלת ואוכיח זאת לעצמי". הוציאו מהלקסיקון הקבוע שלכם את המשפטים "קשה לי", "אני לא מסוגלת", "איזה יום היה לי היום, אולי אתחיל מחר?", "לא טעים לי", "אין סיכוי שאצליח". כל משפט שהוא פסימי הוציאו מהמחשבות שלכם, עכשיו יש רק מחשבות חיוביות. שבחו עצמכם, דרבנו עצמכם לקראת המטרה. ואהבו עצמכם על הדרך החדשה שלכם.
  5. עוד המלצה שלי: כל דבר מתוק שישנו בבית ואתם יודעים שעלול לסכן את התהליך, זרקו או כבדו את השכנים/חתולים. אל תגרמו לעצמכם לעמוד מול המפתים הללו, כי לרוב הם מנצחים. "כבר יומיים שאני בדיאטה, לא מגיע לי משהו מתוק כבונוס?" – אז, זהו שלא! ניקיתם את הבית מפיתויים, אל תקנו חדשים, גם אם רק אתם בדיאטות ושאר בני הבית לא, הסבירו להם שלתקופה כזו או אחרת אתם לא רוצים פיתויים שיפילו אתכם חזרה למקום שממנו אתם בורחים. הם אוהבים אתכם ויבינו את הצורך בבית דל קלוריות.

המשך יבוא בפוסט הבא….

שתפו

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
נְגִישׁוּת
תפריט נגישות באתר תפריט נגישות באתר