דיאטות, מכורים לאוכל

טוב, חברים, אני מודה, אני מכורה, מכורה לאוכל. חכמה בלילה את, אחרי מלאןת'אלפים שנים שבהם היית מכורה לכל סוגי האוכל, היום לאחר שאת כבר לא שמנה, את מוכנה להודות בכך, בוקר טוב אליהו, עכשיו היא מודה.

מה שנכון נכון הוא, הייתי מכורה לאוכל, ומצד שני, הייתי גם מכורה לדיאטות ולכל מה שמרמז לירידה במשקל, תיונים משלשלים, גלולות משביעות, מילקשישקים דוחים וגם שוקולדים שעשו עצמם דומים לשוקולד חלב, אך ברגע שאכלת מהם לא נשארה בגופך טיפת חלב אחת, בקיצור, גועל נפש. אבל, כן הייתי מכורה, ואף מכורה קשה.

בזמנים ההם, לא הכרתי מקרוב את המילה מכורה, הייתה בי תלות נוראית באוכל, הכל סביבי נראה לי אכיל, את הציפורים על העץ כבר דמיינתי מסתובבות להן בעצלתיים על הגריל, כל רמזור נראה לי כמו סוכריה על מקל בשלושה צבעים, טוב, אולי אני קצת נסחפת, אבל, קמתי עם מחשבה על אוכל והלכתי לישון עם אותה מחשבה, לא מכורה? מכורה בע-נ-ק!!!מכורים לאוכל דיאטה מהירה

מהי בעצם התמכרות? כולנו מכירים אותה ויודעים את פירושה, אבל, חשוב, שוב, לחדד את הנקודה ואולי מי מאיתנו אשר נמצא בהכחשות עם עצמו ועם הסביבה יבין שאם יש לו תלות לדברים מסוימים אשר הוא לא יכול בלעדיהם או שיש בו צורך אדיר לצרוך אותם בכל רגע, אזי הוא מכור.

בכל אחד מאיתנו יש משהו אשר הוא תלוי בו ולא מדמיין עצמו בלעדיו, כמו: סיגריות, אלכוהול, סמים, הימורים, טלוויזיה, מחשבים, תרופות, שוקולד, מתוקים, סקס, קוקה קולה, ספורט וכמובן, אוכל.

האם יש מכורים לדיאטות? – אני מאמינה שגם כאלו יש, נשמע אמנם קצת מוזר, אבל, אם אתם מחפשים כל הזמן הרזיה מהירה ורצים מתפריט לתפריט ולא יכולים בלי יום אחד ללא דיאטה, אני מניחה שזו גם התמכרות.

מעולם לא חשבתי שאני מכורה, כמה קשה להודות בפני עצמך שאת בעצם מכורה קשה למשהו שאת אוהבת, אך, אותו דבר עושה לך רע עם עצמך, הן מבחינה רגשית/נפשית והן מבחינה חיצונית, אך, מה לעשות, שזה יותר חזק ממך? שההתמכרות שלך שולטת בך ולא להיפך?

אני מכורה? השתגעתם? מה פתאום? מתי זה קרה? לי? אין מצב, אני פשוט אוהבת לאכול, מה לעשות? הכחשות, תירוצים ושוב הכחשות.

לא מכורה? בואי נבדוק…האם את חושבת כל הזמן על אוכל? – נו, כן. כמה פעמים פתחת היום את המקרר? – נו, מי סופר? אולי 200 פעם, לא הרבה. כשאת מוזמנת לאירוע או סתם לחברה, על מה את חושבת? מה תלבשי או מה תאכלי? – טוב, באמת, כאילו שיש לי מה ללבוש שיעלה עליי וכמובן, חשוב לי לדעת אם יהיה גם אוכל, כי אחרת מה הטעם ללכת? את אוכלת גם כשאת לא רעבה? – המממ…בדרך כלל. האם את מצליחה לעמוד בדיאטות לאורך זמן? – תראו, דיאטה זה דבר קשה, שלא תחשבו שזה קל, כן? כשאת במשטר של דיאטה, האם קשה לך ועל מה את חושבת? כבר אמרתי שלא קל, וחושבת רק מתי זה כבר יגמר.

טוב, חמודה, השאלון נגמר והמסקנה ברורה, את מכורה לאוכל ולא יעזרו לך כל ההכחשות והתירוצים שאת שולפת מן השרוול, לא צריך להיות פרופסור עם תעודה על הקיר בשביל להגיע למסקנה הזו, את מכורה. נקודה.

להיות מכורה זה לא דבר פשוט, את חלשה מול הדבר הממכר שלך, את נותנת לו לשלוט בך וגם אם המוח משדר לך רגעי מצוקה מול ההתמכרות שלך ושולח לך sms שמשהו רע קורה לך עם עצמך, את לא מוכנה להתמודד עם הבעיה ונותנת להתמכרות, שאת חושבת שעושה לך טוב, לשלוט בך ואת כמו עלה נידף ברוח מולה.

אם תודו בפני עצמכם שאתם מכורים, יהיה לכם הרבה יותר קל לגשת לפתרון ולא רק לשאול כל הזמן מה הבעיה. להודות בכך זו לא בושה, אני רואה בזאת גבורה. לקח לי אמנם שנים להתנקות מאותה התמכרות, אך היום אני מודה לעצמי ולכוחות שהיו לי לשלוט בהתמכרות שלי.
שתפו

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
נְגִישׁוּת
תפריט נגישות באתר תפריט נגישות באתר