דיאטה – מי אמר שלשמור זה קל?

כל השנים אמרו לי שהחוכמה היא לא לרדת אלא לשמור על המשקל הרצוי, וכל חיי ניסיתי, באמת שניסיתי, אך, כרגיל, כשלתי. התחלתי דיאטה מהירה אחת, הצלחתי להוריד כ- 15 ק"ג ומייד החזרתי אותם למקומם הטבעי. בפעם אחרת השלתי כ- 12 ק"ג ושוב כשלתי.

אז, מדוע כל כך קשה לשמור? – איך אפשר לתחזק את גופך מבלי להחזיר לעצמך את מה שבעבודה קשה הצלחת להוריד? – הכל בראש חברים, הכל בראש.
קודם כל, משמעת עצמית, כמו שאני תמיד אומרת, בלי משמעת עצמית, אפילו להתחיל בדיאטה לא אוכל. משמעת עצמית אומר, שאם כבר הצלחת לעבור את חצי הדרך, את גם תצליחי לעבור את החצי השני. משמעת עצמית משמעה שאין יותר פינוקים במיני מטעמים שאנו כה אוהבים, ואם כבר התפנקנו אז במידה ובזהירות רבה.

די לנישנושים מול הטלוuיזיה או המחשב, די לתירוצים שמגיע לי כי הצלחתי, די להתכבד כשמכבדים, משמעת עצמית היא לא! אחד גדול לכל מה שעלול להחזיר אותנו למצב שבו סבלנו והתייסרנו.

לאחר שהתפטרתי מ- 30 הק"ג שכל כך לא אהבתי, לימדתי את עצמי דרך חדשה של חיים, עברתי שינוי לא קל אך חיובי ביותר ולימדתי את עצמי לזרום עם השינוי.

עמדתי בגבורה מול כל הפיתויים שהופיעו בפניי, וזו מלחמה קשה, יומיומית לכל החיים.

לאחר הדיאטה המהירה שבה הצלחתי, הכנסתי לחיי את הברנפלקס שעשוי מסיבים תזונתיים ועוזר מאד למערכת העיכול. כל יום צלחת עם חלב (ללא סוכר). זה משביע לזמן ובריא מאד.
דבר שני, את הלחם הורדתי מהתפריט, לתקופה ארוכה מאד, כך שגם אין לחם ואין צורך להתפתות בממרחים משמינים.

דבר נוסף, אני עוסקת בפעילות ספורטיבית כגון: הליכה. אני צועדת בכל יום למשך שעה. הליכה מהירה במשך שעה, שורפת עד 400 קלוריות (תלוי במשקל הגוף). לכן, אני תמיד ממליצה לשלב הליכה במהלך הדיאטה ולהמשיך גם אחריה. בנוסף להליכה/ריצה גם שחייה/רכיבה על אופניים מפיקים תוצאות מצויינות. מה גם שפעילויות אלו עובדות על לב וריאה מה שחשוב בפני עצמו, צירוף פעילות זו לדיאטה, ירידה מהירה ובטוחה, בתנאי כמובן, שעושים דיאטה ולא רק פעילות ספורטיבית, או אז הירידה תהיה איטית הרבה יותר.

תפריט הדיאטה שלאחר הדיאטה המהירה היה מורכב בעיקר, מסלט ירוק עם מעט שמן זית, ללא גבינות שמנות או טונה בשמן אלא רק במים, ביצים, בשר רזה, גבינות רזות (עד 5%), חלב 1%.

בל נשכח שהקיבה שלנו הינה שריר, שכמו שאנו מצליחים להרחיבה נצליח גם להקטינה, היא משתנה בהתאם לכמות שנכנסת אליה, במשך הזמן, הקיבה תתכווץ ולאחר שתאכלו כמויות קטנות משהייתם רגילים תרגישו תחושת שובע.

התרגלתי לאכול בכמויות קטנות, מה שעד אז היה בכמויות ענקיות. ואם אני מחליטה ללכת רחוק, אז אני מפנקת את עצמי בחתיכת עוגה קטנה ולא בארבע, הטעם לא משתנה גם בחתיכה הרביעית.

אך, לדעתי, ההישג הגדול ביותר שלי ביום שאחרי, היה לעמוד בפיתוי מול כל מה שהיה מנת יומי עד אז. זהו הקושי הגדול, אני מודה, להגיע הכי קרוב לעוגת קרם שנראית מיליון דולר, להסתובב ולסרב. באותו הרגע ידעתי, שבאתי, כבשתי וניצחתי!
שתפו

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
נְגִישׁוּת
תפריט נגישות באתר תפריט נגישות באתר